سایت دفع زباله آزادشهر که از دیروز با دستور دادستان این شهر پلمب شد، موضوع نشست جلسه امروز کارگروه گسترش عدل و آزادی‌های مشروع دادگستری استان بود.

رئیس‌کل دادگستری گلستان در این جلسه که معاون عمرانی استاندار گلستان هم حضور داشت، گفت: در سرکشی دوره‌ای چند روز پیش از سایت زباله آزادشهر، اهالی این شهر از بوی بد سایت زباله در نزدیکی شهر شکایت داشتند و در همین دیدار دادستان این شهرستان را مسئول پیگیری موضوع کردیم که نتیجه آن دستور بستن سایت دفع زباله شرق استان در آزادشهر بود.

هادی هاشمیان افزود: در جلسه امروز از معاون عمرانی استاندار برای ارائه توضیحات درباره این سایت دعوت شد و پس از بررسی موضوع تا پایان خرداد به استانداری فرصت داده شد تا برای رفع بوی بد و مشکلات این سایت پسماند اقدامات لازم را انجام دهد.

هاشمیان ادامه داد: همچنین مقرر شد همزمان در این مدت، محیط زیست و سایر دستگاه‌های اجرایی دیگر منشأهای احتمالی بوی بد این شهرستان را بررسی و گزارش آن را به دادگستری ارائه کنند.

هاشمیان گفت: برای جلوگیری از مشکل دفع زباله، این سایت از امروز دوباره بازگشایی می‌شود اما اگر پس از گذشت مهلت تعیین شده مشکل همچنان به قوت خود باقی باشد، اقدامات قضایی لازم انجام خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار گلستان هم در این جلسه از اختصاص ۸ میلیارد تومان برای رفع مشکلات سایت زباله آزادشهر گفت و قول داد، تا پایان خرداد بخشی از سایت که احتمال داده می‌شود منشأ بیشتر بوهای نامطبوع ناشی از آن باشد، ساماندهی و با بستری از خاک پوشانده و درختکاری شود.

میرمحمد غراوی افزود: همزمان با رفع مشکلات گودال دفع سایت زباله، ساخت بخش تازه‌ای برای دفن استاندارد زباله و جمع‌آوری شیرابه‌ها در این سایت آغاز می‌شود که امیدواریم با مجموع این اقدامات در آینده مشکلات این سایت کاملاً رفع شود.

حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه مدیریت پسماند، گفت: نظارت دستگاه‌های اجرایی باید به‌گونه‌ای باشد که بودجه در همان موضوع پسماند هزینه شود نه آنکه محملی برای جذب کادر اداری اضافی حیاط خلوتی برای شرکت‌ها و افراد خاص تبدیل شود.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، با شکایت مردم آزادشهر از بوی بد سایت دفع زباله شرق استان که در فاصله دو و نیم کیلومتری این شهر قرار دارد، رئیس‌کل دادگستری استان، دادستان این شهر را مأمور بررسی و پیگیری این موضوع کرد که در نهایت با دستور دادستان فعالیت این سایت متوقف شد.

با توقف فعالیت این سایت برای رفع مشکلات مردم امروز در دادگستری استان جلسه‌ای با حضور مسئولان قضایی و استانداری تشکیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *