ـآزادشهر رامیاناستان گلستان

فرماندار آزادشهر : روابط تجاری و اقتصادی شهرستان با استان منگستائو قزاقستان توسعه میابد

حضور هیات تجاری،اقتصادی استان منگستائو کشور قزاقستان در ناحیه صنعتی آقچلی شهرستان آزادشهر

فرماندارشهرستان آزادشهر در بازدید هیات تجاری قزاقستان از شهرک های صنعتی : روابط تجاری و اقتصادی شهرستان با استان منگستائو قزاقستان توسعه خواهد یافت

 

🔻به گزارش پایگاه خبری آزادشهرنیوز سید جواد کریمی فرماندار آزادشهر در بازدید هیات تجاری قزاقستان به مزیت‌های اقتصادی شهرستان اشاره کرد و در این رابطه افزود: قرار گرفتن شهرستان آزادشهر در کریدور شمال به جنوب و جاده بین المللی ترانزیتی میتواند این منطقه را به یک نقطه مستعد سرمایه گذاری تبدیل و همچنین این کریدور مهم اقتصادی علاوه بر راه ارتباطی استان گلستان به استان‌های مرکزی و جنوبی کشور ، به‌عنوان راه ترانزیت به مرز پل و کشورهای آسیای میانه نقش بسیار مهمی را در توسعه اقتصادی استان دارد.

سید جواد کریمی در ادامه گفت: شهرستان آزادشهر در عرصه کشاورزی یکی از نقاط استراتژیک در تولید انواع محصولات باغی ، زراعی و علل خصوص زعفران است و سهم بالا و با کیفیتی در تولیدات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

🔻کریمی به کشت گیاهان دارویی در منطقه اشاره کرد و بیان کرد: شهرستان آزادشهر فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه تولید گیاهان دارویی با رویکرد اشتغالزایی و صادرات دارد.

🔻وی به قابلیت صادرات شهرستان آزادشهر در حوزه صنایع دستی اظهار کرد: این شهرستان  قابلیت صادرات در حوزه صنایع دستی با هدف گسترش آداب و رسوم محلی برای دو کشور مناسب است.

🔻کریمی افزود: بازدید که امروز انجام دادیم شرکت فراوره های لبنی صباح یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان در حوزه لبنیات به شمار می آید و یکی از صادرکنندگان محصولات لبنیاتی به کشور های آسیایی می باشد.

🔻 فرماندار شهرستان آزادشهر در پایان بازدید هیات تجاری و اقتصادی استان مگستائو قزاقستان گفت: شهرستان آزادشهر آمادگی وپتانسیل لازم را برای صادرات محصولات رقابتی خود به کشور قزاقستان و استان منگستائو کشور قزاقستان را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا