آزادشهر نیوز

AzadShahr News

عرصه برای فروشندگان مواد مخدر ناامن شود/اجرای طرح “یاسر” در آزادشهر

فرماندار آزادشهر با بیان اینکه حمایت‌های دستگاه قضا عرصه را برای فروشندگان مواد مخدر و سایر آسیب های اجتماعی نا امن می‌کند، گفت: نظام مسایل با حضور معتمدین و ریش‌سفیدان احصاء شود.

به گزارش آزادشهرنیوز سیدجواد کریمی شامگاه شنبه ۷ مرداد در جلسه قرارگاه فرهنگی و اجتماعی آزادشهر که با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: عموماً در مناطقی که در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند نظام مسایل باید با حضور معتمدین، ریش‌سفیدان، افراد تاثیرگذار و روحانی مساجد محله‌ها احصاء شود.

وی با بیان اینکه حمایت‌های دستگاه قضا سبب می‌شود تا بعضی از مناطق که به فروش مواد مخدر و سایر آسیب های اجتماعی اقدام می‌کنند برای آنها به اماکن ناامن تبدیل شود، ادامه داد: نهادهای انقلابی از جمله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان و دیگر نهادها باید برای اشتغالزایی در محلات هدف دعوت شوند تا شاهد نقش آفرینی آنها باشیم.

فرماندار آزادشهر با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس دوران تبیین رشادت‌های کسانی بود که با نثار خون خود ریشه انقلاب را آبیاری کردند، افزود: مقام معظم رهبری به نیکی فرمودند که “هفته دفاع مقدس، نیکوترین و مناسب‌ترین زمان برای بزرگداشت یاد و نام شهیدان عزیزن و شنیدن پیام آنان است” و باید در هفته دفاع مقدس پیام شهیدان و آرمان‌های انقلاب در جامعه نشر و به نسل جدید تببین شود.

وی پیام شهدا را حیات‌بخش، نیرو آفرین و سرشار از امید دانست و خاطرنشان کرد: این مساله نیاز امروز و همیشه‌ ملت بزرگ ایران و همه‌ آزادگان جهان است.

کریمی در بخش دیگر سخنان خود به فعالیت ۱۱ کمیته در ذیل ستاد دفاع مقدس شهرستان خبر داد و تصریح کرد: کمیته‌های مرتبط در این  خصوص برنامه ریزی لازم داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به طرح “یاسر” توضیح داد: طرح یاسر طرح کلان جهادی برای خدمت رسانی به افراد کم برخوردار و خدمتگزاری به مردم بوده و در قالب تیم‌های جهادی شامل پزشکی، دندان‌پزشکی، آموزشی و دیگر زمینه‌ها اجرا می‌شود.

وی بر اجرای نهضت پاکسازی، نظافت و کاشت درخت و گل در مناطق کم برخوردار توسط شهرداری و یا دهیاری تاکید کرد و گفت: به طور یقین عمران و آبادانی در سایه همکاری، تعامل و احساس مسئولیت محقق می‌شود.