آزادشهر نیوز

AzadShahr News

توصیه های فرمانده انتظامی شهرستان آزادشهر در خصوص پیشگیری از سرقت منزل

به گزارش آزادشهرنیوز سید داود حسینی فرمانده انتظامی شهرستان آزادشهر در رابطه با سرقت های اخیر توصیه های در خصوص پیشگیری از سرقت منزل عنوان کرد

۱- تا حد امکان از خالی گذاشتن منزل خودداری نمائید و برای اطمینان بیشتر، بر روی دیوارها، کلیه پنجره‌ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر و … حفاظ محکم و مقاوم نصب کنید.
۲- درب پشت بام منزل خود را در اسرع وقت به حفاظ نرده‌ای و قفل آویز مطمئن مجهز نمائید و در صورت تغییر محل سکونت یا مفقود شدن کلید یدک منزل، توپی قفل در‌های ورودی را تعویض کنند.
۳- کلید منزل خود را در دسترس افراد غیرمطمئن قرار ندهید و از قرار دادن کلید در زیر جاکفشی، داخل کفش و سایر نقاط قابل دسترسی خودداری کنند.
۴- برای جلوگیری از سرقت منزل خود به روش توپی زنی، توپی قفل را با بدنه در همسطح نمائید، در صورت عدم امکان لوله‌ای فلزی به دور آن جوش دهید.
۵- از قرار دادن چهار پایه و نردبان و نظایر آن در حیاط منزل مخصوصاً در کنار دیوار خودداری کنند.
۶- حتی الامکان درب‌های ورودی و داخلی منزل خود را به سیستم هشدار دهنده مجهز کنند.
۷- از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در منزل بپرهیزید.
۸- در مواقعی که مجبور به نگهداری موقت وجوه نقد و اشیاء قیمتی در داخل منزل هستید، از پنهان کردن آن بصورت یک جا خودداری کرده و حتی الامکان از گاوصندوق سالم و مطمئن استفاده کنند.
۹- اموال با ارزش مانند طلا و جواهرات و وجوه نقد خود را به صندوق امانات بانک سپرده و از نگه داری آن در منزل و به ویژه در کمد و در کشو‌های میز خودداری کنند.
۱۰- نزد افراد ناشناس و کسانی که اعتماد کافی به آن‌ها ندارید از میزان اموال و دارایی موجود خود در منزل صحبت نکنید و از نوشتن نام و مشخصات خود بر روی زنگ منزل خودداری کنند.
۱۱- اگر در اطراف محل زندگی شما خانه‌های خالی از سکنه و نیمه ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آورید.
فرماندهی انتظامی شهرستان آزادشهر _ معاونت اجتماعی